Pytanie z dnia 01 maja 2018

Właścicielka mieszkania podczas podpisywania umowy nie była obecna w mieszkaniu, a do podpisania umowy wysłała kogoś innego. Mieszka poza granicami kraju, więc zarówno ona jak i osoba, z która podpisana została umowa, nie zweryfikowały uszkodzeń, które miały miejsce w mieszkaniu zanim się do niego wprowadziłem. Jak twierdzi: każdy ma swoje sprawy, a osoba, z którą umowa została podpisana, nie miała obwiązku sprawdzać stanu mieszkania, ani jej o tym poinformować. Za wszystkie uszkodzenia w mieszkania właścicielka obarcza mnie, mimo tego, ze ich nie dokonałem.

Co w momencie, kiedy właścicielka mieszkania zgubiła umowę lub po prostu jej nie ma. Czy mam obowiązek wysłać jej kopię umowy?

Kwestia rozliczania mediów. Czy mogę prosić właściciela mieszkania o dokument potwierdzający, że w spółdzielni zgłoszona została odpowiednia ilość mieszkających osób? Mam na myśli to, ze właściciel każe płacić za zwiększone zużycie np wody, które wynosi kilka tysięcy, ale nie mam pojęcia, czy opłaca wodę w czynszu i jaką jej ilość opłaca.

Dodatkowo właścicielka ustala, kiedy i o której mam być w mieszkaniu, a jeżeli odpowiadam, ze nie mogę być w danym terminie, informuje mnie, że wejdzie do mieszkania sama. Weszła do mieszkania mimo tego, ze nikogo tam nie było.

Witam, moim zdaniem nie ma Pan obowiązku wysyłać kopii. o do weryfikacji uszkodzeń, to skoro Pan podpisywał umowę i widział uszkodzenia powinien Pan dopisać to na umowie , albo na osobnej kartce papieru celem podpisania jej przez wszystkie osoby. Jeśli nie ma Pan świadków , ani zdjęć z datą i godziną to trudno będzie Panu udowodnić to , że uszkodzenia powstały nie z Pana winy. Wynajmujący nie ma obowiązku wpisywania uszkodzeń. Strony, a w szczególności Najemca powinien zadbać o to , aby w protokole został opisany stan nieruchomości. Aby uzyskać ogólne informacje w jaki sposób jest rozliczana woda i inne opłaty proszę udać się do Spółdzielni. Opłaty za media powinny być uregulowane w umowie, tak więc bez jej zapoznania, nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Właścicielka nie może wchodzić do mieszkania w opisanym przez Pana przypadku. Może Pan wytoczyć proces o naruszenie miru domowego.

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 maja 2018 15:10 Zmodyfikowano dnia: 2 maja 2018 15:10 Obejrzało: 348 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.