Wniosek o warunkowe zwolnienie z odbywania kary pozbawienia wolności.

Pytanie z dnia 11 lutego

Dzień dobry, mój partner obecnie odbywa karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.
2 miesiące już siedzi, zostały Mu 4 miesiące.
Niestety adwokat, u którego byłam nie widzi szans na Jego wcześniejsze wyjście. Powiedział mi, że szanse prawie zerowe, a koszty bardzo duże.

Dodatkowo w tym tygodniu odbyła się sprawa o zamianę wcześniejszej kary ograniczenia wolności.
Partner odrabiał tą karę, ale zostały Mu godziny, więc była już wcześniej sprawa o zamianę tej kary. Wtedy napisaliśmy wniosek o wstrzymanie wykonania kary i Sąd wstrzymał wykonanie tej kary.
Niestety nie mieszkamy już pod wskazanym adresem, dostaliśmy wypowiedzenie umowy i spaliśmy w hostelu.
Nie odebraliśmy zatem żadnego pisma, że ma zgłosić się do kuratora w celu dokończenia tej kary ograniczenia wolności.
A później policja Go zabrała na te 6 miesięcy.
I potem znów kurator złożył wniosek o zamianę tej kary ograniczenia wolności:/
Wiem, że drugi raz nie można już wstrzymać tej kary.
Nie wiem czy są jakieś szanse żeby wyszedł wcześniej, czy tak jak adwokat mi powiedział - szanse prawie zerowe?
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry Pani, Jeżeli Partner korzysta z pomocy prawnej adwokata, to nie mogę bez wiedzy i zgody tegoż adwokata udzielić konsultacji prawnych. Nie powinien tego czynić również inny adwokat. Z pozdrowieniami, adwokat Agnieszka Kwapień, tel.: +48 728 382 525

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 lutego 2025 07:29 Zmodyfikowano dnia: 12 lutego 2025 07:29 Obejrzało: 13 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, zbyt mało szczegółów, ale może są przesłanki na SDE. Przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty, zapraszam do kontaktu: 571507152

Odpowiedź nr 2 z dnia 13 lutego 2025 09:03 Zmodyfikowano dnia: 13 lutego 2025 09:03 Obejrzało: 8 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.