Wycena porady.

Pytanie z dnia 19 października 2022

Dzień dobry,
Otrzymałem ofertę przeprowadzenia szkolenia AML (o przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy) i powiedziano mi, że jest ono obowiązkowe.
Jestem prokurentem w mojej spółce (z ograniczoną odpowiedzialnością). Drugi wspólnik jest członkiem zarządu. Nie mamy żadnego zatrudnionego pracownika.
Świadczymy oboje usługi informatyczne. Kody PKD, na podstawie których działamy to:
Moje kody PKD to:

• 62.01.Z – Działalność związana z oprogramowaniem – jedyny kod, którego potrzebuje programista tworzący oprogramowanie na zlecenie klienta. Powinien on być także wystarczający dla testera oprogramowania i większości powiązanych profesji.
• 62.02.Z – Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki – dla osób projektujących systemy komputerowe (sprzęt, oprogramowanie itp.). Szkolenie użytkowników jest również wliczone.
• 62.03.Z – Działalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi – idealna dla administratorów systemów komputerowych.
• 62.09.Z – Pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych – podklasa uzupełniająca nieuwzględnione wcześniej usługi. Obejmuje odzyskiwanie danych, instalowanie oprogramowania i komputerów osobistych.
• 63.11.Z – Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność – chmury, chmury, wszędzie chmury. Jeśli chciał(a)byś zarabiać na stworzonej przez siebie platformie typu PaaS, to to jest kod dla Ciebie.
• 58.21.Z – Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych – wiadomo o co chodzi. Obejmuje wszystkie platformy. Idealnie pasuje do zarabiania na grach mobilnych. Na przykład.
• 58.29.Z – Działalność wydawnicza w zakresie pozostałego oprogramowania – analogiczna do poprzedniej podklasa obejmująca każde inne oprogramowanie poza grami.
• 63.12.Z – Działalność portali internetowych – kod przeznaczony dla osób zarabiających na rozwijaniu i utrzymywaniu stworzonego przez siebie portalu internetowego. Mimo delikatnych rozbieżności w jego przeznaczeniu z tego kodu korzysta również część blogerów. 10 lat temu, kiedy powstawała aktualnie obowiązująca wersja klasyfikacji, nikt nie myślał, że na blogach można zarabiać i nie przygotowano odrębnej podklasy.

W mojej opinii nie jesteśmy w grupie określonej w ustawie https://lexlege.pl/przeciwdz-praniu-pien/art-2/
ale jako, że nie mam pewności co do mojego zdania, prosiłbym o wycenę takiej porady.

Pozdrawiam
Hubert

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu prywatnego, e-mail: kancelaria@podgorski-radca.pl, tel. 503313013

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 października 2022 16:23 Zmodyfikowano dnia: 19 października 2022 16:23 Obejrzało: 226 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.