Zaadoptowanie poddasza nieużytkowego od developera.

Pytanie z dnia 25 września 2020

Dzien dobry.
Deweloper sprzedaje szeregowce, ktorego czescia wspolna jest mi.in. poddasze nieuzytkowe na uzytek wlasny z mozliwoscia ARANZACJI (faktycznie poddasze jest wysokie na 3m, mozna je ocieplic, dew. podaje wytyczne do aranzacji typu max. waga to 150kg na m2).
To poddasze w pozwoleniu na budowe jak i w akcie notarialnym zawsze pozostanie jako nieuzytkowe ze wzgledu na wspolczynnik intensywnosci zabudowy.
I tu moje pytanie jak jest postrzegany w swietle prawa fakt aranzacji takiego poddasza?
Chodzi o to, ze z jednej strony formalnie/prawnie mamy poddasze nieuzytkowe a z drugiej poprzez aranzacje i uzytkowanie ono przybiera forme tak naprawde uzytkowa.
Zatem czy kupujacy aranzujac je, czy tez deweloper wyprowadzajac media typu instalacje elektryczna czy ocieplajac to poddasze w ramach zmian lokatorskich nie robi czegos niezgodnego z prawem?
Deweloper mowi ze sednem sprawy jest aranzacja vs. adaptacja, czyli ze aranżacja to prąd, podłogi, docieplenie, firanki i dywany, kwiatki i lampki. A adaptacja to zmiana prawna przeznaczenia tej powierzchni.
Czy to jest jakas luka prawna z ktorej korzystaja deweloperzy?
Z gory dzikeuje za odpowiedz w tej nurtujacej mnie kwestii.

Nieużytkowe oznacza m.in. że nie jest wliczone w metraż. Deweloper proponuję sposób aranżacji żeby zasugerować ze można zwiększyć powierzchnie użytkową, aczkolwiek na początku napisano że jest to cześć wspólna.

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 marca 2023 06:43 Zmodyfikowano dnia: 24 marca 2023 06:43 Obejrzało: 440 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.