zachowek,dziedziczenie,
Pytanie z dnia 30 lipca 2019
Moj ojciec przekazal w testamencie i umowie darowizny dom mojemu bratu. Dwoch innych braci wydziedziczyl a o mnie nie wspomnial w zadnym z tych dokumentow. Umowa darowizny sporzadzona byla w 2010 roku a testament pare lat pozniej. Brat twierdzi, ze juz ma akt wlasnosci i ksiege wieczysta na te nieruchomosc. Obaj bracia chca domagac sie zachowka dla siebie lub ich dzieci w przypadku wydziedziczenia. Ja zrzekam sie z zachowka chociaz nie uczynilam tego na pismie. Czy jest to mozliwe by brat stal sie wlascicielem nieruchomosci bez sprawy spadkowej i jakie szanse w tym przypadku maja pozostali bracia do uzyskania zachowka?
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, możliwe, że tata zawarł z bratem umowy darowizny/o dożywocie/ sprzedaży, obejmujące cały majątek i wtedy brat już formalnie został właścicielem. Co do szans braci na zachowek- trzeba ustalić w jaki dokładnie sposób tata przeniósł majątek na Pana brata oraz czy wydziedziczenie jest skuteczne czy też można je kwestionować. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl
Podziękowałeś prawnikowi
Michał Bukowski Adwokat (Od 2015)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Bukowski
Al. IX Wieków Kielc 6/34, 25 - 516 Kielce
jest możliwe by stał się właścicielem natomiast szanse na uzyskanie zachowka bracia mają duże muszą tylko zachować termin.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.