zatrzymanie pod wpływem alkoholu,wezwanie do sądu
Pytanie z dnia 17 stycznia 2019
Dzień dobry, w sobotę o północy zatrzymano mnie do rutynowej kontroli drogowej w małej miejscowosci. Wydmuchalem 1,5 promila. Po zawiezieniu na komisariat policja odwiozła mnie z powrotem do domu. Mam mieć przedstawione zarzuty. Z teorii wiem co mi grozi, jednak jak z praktyką? Co z takich sytuacjach zazwyczaj orzekają sądy? Jestem niekarany ( choć w 2014 w listopadzie warunkowo umorzono wobec mnie karę za jazdę po wpływem na rowerze na rok próby - czy ma to znaczenie?), mam stała pracę, jechałem o północy w znikomym ruchu drogowym.
Co dalej? Dostanę wezwanie, potrzebuje adwokata na przesluchaniu, cos o czym nie wiem a co może mi dodatkowo zaszkodzić?Dziękuję.
Michał Bukowski Adwokat (Od 2015)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Bukowski
Al. IX Wieków Kielc 6/34, 25 - 516 Kielce
adwokat nie potrzebny, umorzenie nie ma znaczenia, minimalna kara 3 lata zakazu prowadzenia wszystkich pojazdów, grzywna, koszty sądowe i 5000 zł świadczenia.
Podziękowałeś prawnikowi
Agata Paplińska Adwokat (Od 2018)
Kancelaria Adwokacka Agata Paplińska
Warszawska 91 lok. 2, 05-092 Łomianki
Dzień dobry, zasadniczo przy prowadzeniu samochodu po alkoholu najmniejszą możliwą karą jest grzywna, 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów i 5000 zł świadczenia pieniężnego. Niemniej, jest możliwość starania się o tzw. warunkowe umorzenie postępowania, które pozwoli na odstąpienie od wymierzenia zakazu (co prawda, przy 1,5 promila raczej bym na to nie liczyła), albo wymierzenie zakazu w wymiarze 1 roku lub 2 lat. W razie chęci nawiązania współpracy, moja kancelaria zajmuje się prowadzeniem tego typu spraw i sporządzaniem tego rodzaju wniosków. Pozdrawiam, adw. Agata Paplińska
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.