Pytanie z dnia 29 maja 2016

znalazłem ogłoszenie o pracy zdalnej , w której pośrednik firma rapid staff proponuję podpisanie umowy trójstronnej z pracodawcą w UK : DCT Tiper Glasses czyli na mocy tej umowy będę podobno zatrudniony w UK. Wszystko niby jest OK, tylko firma rapid staff chce ode mnie przed podpisaniem kontraktu wpłaty 250 zł jako ubezpieczenia na okres 3 miesięcy obowiązywania kontraktu.
Czy można zaufać takiej firmie?
Czy umowy trójstronne są legalne w UK?
Mogę przesłać wzory dokumentów czyli umowę i regulamin pracy które dostałem drogą mailową

Dzien dobry, Dla mnie zawsze podejrzaną jest sytuacja, w której od pracownika któremu ma być zaproponowana praca oczekiwane jest zapłacenie jakiejś kwoty. Tak wiec bardzo uważałbym na taki kontrakt, zwłaszcza iż zwykle to pracodawca płaci headhunterom.

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 lipca 2016 13:13 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2016 14:45 Obejrzało: 3716 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, od jednej z zainteresowanych osób otrzymałem dokumenty, które przesyła ww. firma, przejrzałem je i w mojej ocenie wygląda to tak: 1. Regulamin jest pisany wybitnie pod pracodawcę 2. Nie ma żadnej gwarancji zwrotu ubezpieczenia: proszę spojrzeć regulamin § 13 pkt 3 i 4 w związku z punktem 1 i 3. § 6 Rozdziału II, które de facto dają koordynatorowi prawo uznania pracy wykonanej za wadliwą i odmowę zwrotu ubezpieczenia oraz proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia. 3. W umowie należy podać nr Pesel i inne dane osobowe nie mając gwarancji, że nie zostaną przekazane osobom nieuprawnionym. 4. Spory wynikłe z umowy podlegają rozpoznaniu przez sąd brytyjski, w oparciu o tamtejsze prawo, co praktycznie czyni dochodzenie roszczeń na drodze sądowej skrajnie nieopłacalne. 5. Mimo podpisania kontraktu za pomocą skanów dokumentów żądałbym potwierdzenia umowy w formie pisemnej pocztą z oryginalnymi podpisami. 6. W informatorze powołują się np. na str. 63 National Insurance Contributions Act 2013, 2014, 2015, podczas gdy dokument National Insurance Contributions Act 2015 ma 32 strony, ale może powołują się na jakieś zbiorcze opracowanie z 3 lat - trudno stwierdzić. Poza tymi uwagami umowa wydaje się być fair, biorąc pod uwagę, że nawet jeśli nie wykonany zostanie target - „pracownik” otrzyma wynagrodzenie proporcjonalnie do uzyskanych efektów pracy. Wobec czego jeśli godzą się Państwo zaryzykować 250 zł „ubezpieczenia” oraz podać swoje dane osobowe, to tę umowę można podpisać, choć warto by było nawiązać kontakt z kimś kto z nimi współpracuje i potwierdzi ich uczciwość. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego z moją kancelarią, chętnie pomogę, pozdrawiam Damian Stawski Alta Pentut Kancelaria Radcy Prawnego, ul. Grunwaldzka 224B/6 60-166 Poznań, tel 603 34 34 34, mail: altapentut@wp.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 lipca 2016 17:05 Zmodyfikowano dnia: 20 lipca 2016 21:25 Obejrzało: 3666 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.