Zwolnienie dyscyplinarne.
Pytanie z dnia 11 stycznia 2021
Czy w momencie w którym pracownikowi zostaje wręczone zwolnienie dyscyplinarne przy świadkach a on tego zwolnienia nie przyjmuje to czy w tym momencie przestaje być pracownikiem? Jeśli po tym wręczeniu zwolnienia pracownik ze złości mając jeszcze w tym dniu dostęp do firmowej skrzynki pocztowej np. powysyła do klientów obraźliwe maile albo prześle całą zawartość skrzynki na swój prywatny e-mail, to czy te "przewinienia" mogą mieć jakikolwiek wpływ na rozstrzygniecie sądu co do zasadności zwolnienia dyscyplinarnego? Jeśli nie to czy pracodawca może takiego pracownika potem pozwać w postępowaniu cywilnym? Albo gdyby zwolnienie okazało się niezasadne to czy pracodawca może potem jeszcze raz zwolnić pracownika dyscyplinarnie za przewinienia, których dokonał po tym pierwszym niezasadnym zwolnieniu?
Pytam poniewż nie jestem w stanie nigdzie w internecie znaleźć odpowiedzi na zagadnienie jaką odpowiedzialnośc pracownik ponosi po otrzymaniu zwolnienia dyscyplinarnego.
Izabela Jaworska-Turla Radca prawny (Od 2015)
Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Jaworska-Turla
Grottgera 28, 05-410 Józefów (powiat otwocki)
Dzień dobry, tak, wówczas zostaje zwolniony dyscyplinarnie, bo liczy się fakt, że miał możliwość się zapoznać z tym zwolnieniem. Jeżeli zwolniony pracownik swym zachowaniem spowoduje jakąś szkodę byłemu pracodawcy to można dochodzić później odszkodowania na drodze postępowania cywilnego. Pozdrawiam, Izabela Jaworska-Turla radca prawny
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.