Poradnik prawny - ubezpieczenie

Nierzadko okazuje się, że ubezpieczyciel po wypłaceniu poszkodowanemu ubezpieczonemu pieniędzy z ubezpieczenia zwraca się następnie do sprawcy szkody o zwrot tych środków (w ramach tzw. …

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedmiotem ubezpieczenia może być życie ubezpieczonego. Zakres ubezpieczenia może obejmować śmierć ubezpieczonego w okresie odpowiedzialności ubezpieczyciela (zakładu ubezpieczeń), spowodowaną np. nieszczęśliwym wypadkiem, wypadkiem komunikacyjnym, lotniczym …

CZYTAJ WIĘCEJ

Reklamacja (odwołanie od decyzji ubezpieczyciela) to środek prawny, służący klientowi podmiotu rynku finansowego. Zarówno samo pojecie "reklamacja" jak i "klient podmiotu rynku finansowego" a także …

CZYTAJ WIĘCEJ

Większość umów o kredyt hipoteczny waloryzowany w walutach obcych (w tym głównie CHF) zawiera „ klauzule niedozwolone”, czyli postanowienia szkodliwe dla konsumentów. …

CZYTAJ WIĘCEJ

Coraz częściej w toku postępowania sądowego w sprawach o kredyty frankowe kredytobiorcy występują do Prezesa UOKIK i Rzecznika Finansowego o wyrażenie istotnego poglądu w sprawie. Wydane dotychczas stanowiska organów są …

CZYTAJ WIĘCEJ

Dla zabezpieczenia swoich roszczeń z kredytów hipotecznych banki posługują się wieloma mechanizmami, mniej lub bardziej skutecznymi czy rzetelnymi. Jednym z takich środków zabezpieczających roszczenia banku o wątpliwej …

CZYTAJ WIĘCEJ

TWOJE ODSZKODOWANIE TEŻ MOGŁO ZOSTAĆ ZANIŻONE

Przysłowie mówi, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. Dzięki możliwości, a czasami nawet obowiązkowi, wyposażenia się w odpowiednie ubezpieczenie mamy …

CZYTAJ WIĘCEJ

POLISOLOKATY – FIKCYJNE UBEZPIECZENIE, RYZYKOWNA INWESTYCJA?

Miliony Polaków zawarło ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, tzw. polisolokaty. Wartość zawartych umów szacuje się na kilkadziesiąt milionów złotych. …

CZYTAJ WIĘCEJ

Popularne artykuły

Rozprawa w sprawie upadłości konsumenckiej

Wielu moich Klientów pyta, czy w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie wyznaczona rozprawa. A jeśli tak, to czy będą musieli być na niej obecni. Kolejne pytania dotycz…

Czy upadłość konsumencka oznacza anulowanie długów?

Wielokrotnie  pisałam o instytucji upadłości konsumenckiej i jej profitach dla dłużnika. Wspominałam, że głównym celem upadłości konsum…

Istotny pogląd Rzecznika Finansowego w sprawie WIBORowej

Pod koniec marca 2024 r., na stronie internetowej Rzecznika Finansowego, (organu, który ma wspierać klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego), został opublikowany tzw. i…

Odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości wydzielonej pod drogę publiczną.

Działki gruntu wydzielone pod drogi publiczne (gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe) – z nieruchomości, której podział został dokonany na wniosek właściciela, …

Czy roszczenie o zachowek podlega dziedziczeniu ?

Instytucja zachowku ma na celu ochronę interesów majątkowych osób najbliższych dla spadkodawcy, którzy wskutek sporządzenia testamentu na rzecz osoby spoza tego grona l…

Copyright © 2013 - 2024 specprawnik.pl
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.