Poradnik prawny - Sprawy pracownicze

Rozwiązanie umowy o pracę jest nieodłącznym elementem funkcjonowania relacji pracownik-pracodawca w sektorze zatrudnienia. Przyczyna, przez którą dochodzi do rozwiązania umowy o pracę, może …

CZYTAJ WIĘCEJ

Kontrola przepływu informacji odgrywa kluczową rolę we współczesnej rzeczywistości gospodarczej. Nie powinno zatem dziwić, iż umowa NDA (Non-Disclosure Agreement), czyli umowa o …

CZYTAJ WIĘCEJ

Polskie prawo autorskie do programu komputerowego

W Polsce zasady ochrony prawa autorskiego do programu komputerowego uregulowane zostały w ustawie …

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwestią wielokrotnie opisywaną przez sądy powszechne są zasady interpretacji/zrozumienia zapisów wszelkich zawieranych umów i porozumień. W …

CZYTAJ WIĘCEJ

Dłużnik (upadły) zatrudniony za granicą – tak przed ogłoszeniem, jak i po ogłoszeniu jego upadłości konsumenckiej – nie jest przeszkodą do prowadzenia postępowania upadłościowego. Mało …

CZYTAJ WIĘCEJ

Bardzo często zawarcie umowy kredytu (pożyczki) wiąże się z obowiązkiem przystąpienia kredytoiorcy (pożyczkobiorcy) do umowy ubezpieczenia na życie, która jest zabezpieczeniem dla banku spłaty, pozostałego …

CZYTAJ WIĘCEJ

Popularne artykuły

Rozprawa w sprawie upadłości konsumenckiej

Wielu moich Klientów pyta, czy w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie wyznaczona rozprawa. A jeśli tak, to czy będą musieli być na niej obecni. Kolejne pytania dotycz…

Czy upadłość konsumencka oznacza anulowanie długów?

Wielokrotnie  pisałam o instytucji upadłości konsumenckiej i jej profitach dla dłużnika. Wspominałam, że głównym celem upadłości konsum…

Istotny pogląd Rzecznika Finansowego w sprawie WIBORowej

Pod koniec marca 2024 r., na stronie internetowej Rzecznika Finansowego, (organu, który ma wspierać klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego), został opublikowany tzw. i…

Odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości wydzielonej pod drogę publiczną.

Działki gruntu wydzielone pod drogi publiczne (gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe) – z nieruchomości, której podział został dokonany na wniosek właściciela, …

Czym jest zasiedzenie i jaką rzecz można zasiedzieć?

Czym jest zasiedzenie nieruchomości? Zasiedzenie należy do instytucji tzw. „dawności”. Jest to …

Copyright © 2013 - 2024 specprawnik.pl
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.