Rozpad pożycia małżeńskiego nie jest doświadczeniem przyjemnym dla żadnego z małżonków. Z doświadczenia zawodowego zauważam, że często zdarza się, iż jedna ze stron – z reguły ta poszkodowana, …
Najnowsze artykuły radcy prawnego - Anna Szysiak-Juszczyńska
Przesłankami uzyskania rozwodu w prawie polskim są zupełny i trwały rozkład pożycia. Orzekając rozwód sąd orzeka, czy i który z małżonków ponosi winę w rozkładzie pożycia. Sąd zaniecha orzekania …
Dobre przygotowanie się do rozprawy stanowi nie lada wyzwanie dla osoby niekorzystającej z pomocy radcy prawnego lub adwokata, nie zajmującej się na co dzień kwestiami prawnymi. Nie oznacza to …
W przypadku niekorzystnego rozstrzygnięcia sprawy przez Sąd I Instancji niezadowolona strona może podjąć kroki zmierzające do zmiany takiego orzeczenia poprzez wniesienie odpowiedniego środka zaskarżenia. Osoby nie zajmujące się …
Znaczna część społeczeństwa pod pojęciem renty rozumie świadczenie wypłacane przez ZUS lub KRUS w związku z całkowitą, bądź częściową niezdolnością do pracy. Będąc pacjentami nie wszyscy wiemy, że …
Z błędem medycznym lub inaczej zwanym błędem w sztuce lekarskiej mamy do czynienia zarówno w przypadku błędu terapeutycznego (błędu w leczeniu, w tym operacyjnego), jak również błędu diagnostycznego (błędnego …
Spadkodawca może wydziedziczyć swoich zstępnych (dzieci, wnuki), małżonka oraz rodziców. Wydziedziczenie musi nastąpić w testamencie, w którym spadkodawca powinien wskazać przyczynę wydziedziczenia.
Wydziedziczenie …
O współwłasności można mówić wówczas, gdy własność tej samej rzeczy przysługuje niepodzielnie kilku osobom. Artykuł ten dotyczy wyłącznie współwłasności w częściach ułamkowych, pomija współwłasność łączną (to jest …
Sprawy prywatne
Popularne artykuły
Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Opłata planistyczna - czy tylko co do części nieruchomości?
Jak wiadomo renta planistyczna związana jest ze spełnieniem przesłanki wyrażonej w przepisie art. 36 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a jakie zaistnieje wtedy…
Po co mi prawnik do firmy?- cz. II
Osoba prowadząca działalność gospodarczą praktycznie codziennie stoi przed koniecznością rozwiązywania problemów prawnych. Sporządzanie umów? Interpretacja przepisów? W…
Sankcja kredytu darmowego – czym jest i jakie korzyści daje konsumentowi
Kiedy można skorzystać z sankcji kredytu darmowego? Sankcja kredytu darmowego oznacza, że konsument, który skutecznie się na nią powoła, ma prawo spłacić jedynie k…
Podatek od nieujawnionego przychodu - budowa domu
Kontynuując tematykę postępowań związanych z ustalaniem przez organy podatkowe tzw. przychodu z nieujawnionego źródła (opodatkowanego mrożącą krew w żyłach stawką 75%) trzeba mieć na wzg…
Polecani prawnicy
Radca prawny
Daniel Gola
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola
Adwokat
Wojciech Nowak
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak
Adwokat
Adrianna Borowiecka
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka
Radca prawny
Grzegorz Kantecki
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego
Radca prawny
Przemysław Piątek
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.