Działki gruntu wydzielone pod drogi publiczne (gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe) – z nieruchomości, …
Działki gruntu wydzielone pod drogi publiczne (gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe) – z nieruchomości, …
Czy można sporządzić testament formie ustnej?
W polskim systemie prawnym obowiązuje domniemanie prawne, polegający na przyjęciu, że …
Służebności to tzw. ograniczone prawa rzeczowe, które obciążają nieruchomość. Ograniczają one …
Generalną zasadą wymienioną w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym jest to, że rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro …
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu cywilnego z chwilą śmierci spadkodawcy ogół praw i obowiązków zmarłego przechodzi …
Informacja o testamencie jest bardzo istotna dla sprawy spadkowej. To jedyny sposób, aby zmienić ustawową kolejność dziedziczenia. W zależności od zapisów w testamencie można …
Rozdzielność majątkowa oznacza, że każdy z małżonków ma swój majątek osobisty, nie tworzy się majątek wspólny i wyłączona …
Współwłasność nieruchomości może zostać zniesiona na wniosek każdego ze współwłaścicieli.
Jeśli współwłaściciele są zgodni, co do sposobu zniesienia współwłasności, wystarczające jest zawarcie umowy …
Jeżeli małżonek nie decyduje się na rozwód może wystąpić z pozwem o separację. Separacja rodzi takie same skutki …
Bardzo często osoby obciążone obowiązkiem alimentacyjnym wobec dzieci pozostają w przekonaniu, że obowiązek ten wygasa automatycznie z chwilą osiągnięcia pełnoletności. Jest to jednak przekonanie …
Stosownie do treści przepisu art. 138 k.r.o. w razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy …
Spis inwentarza to inaczej spis majątku spadkowego oraz długów spadkowych dokonywany przez komornika na podstawie postanowienia sądu.
Gdzie złożyć wniosek …
Rozwód uważany jest za jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Rozwód wymaga odnalezienia się …
W toku sprawy o rozwód Sąd może skierować strony do mediacji. Sąd może skierować sprawę do mediacji na każdym etapie postępowania również w celu pojednania …
Świadczenie postojowe to świadczenie przyjęte w tzw. "tarczy antykryzysowej”, które przewidziane zostało dla wsparcia przedsiębiorców. Wsparcie dotyczy głównie osób samozatrudnionych oraz osób pracujących na podstawie …
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Kodeks postępowania cywilnego (K.P.C.) nie zawiera zamkniętego katalogu środków dowodowych. Zgodnie z art. 227 K.P.C., przedmiotem dowodu są fakty, które mają istotne z…
Jak wiemy, w ostatnich tygodniach zalany został w znacznej mierze Dolny Śląsk. Straty poniosło kilkaset tysięcy osób. W tekście postaram się poruszyć temat możliwości uzyskania odsz…
Wyjście do Parku Trampolin zwykle kojarzy się ze świetną zabawą. Park Trampolin kojarzy się z ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Dlatego coraz popularniejsze są rodzinne wypady …
Wielu moich Klientów pyta, czy w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie wyznaczona rozprawa. A jeśli tak, to czy będą musieli być na niej obecni. Kolejne pytania dotycz…
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek