Koniec sierpnia 2023 r. zgłasza się klient, na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii, że na początku lipca 2023 r., po kilkunastu miesiącach sprawowania pieczy naprzemiennej, …
Najnowsze artykuły radcy prawnego - Małgorzata Łukasik
Coraz częściej zdarza się, że na podstawie art.128 kro, rodzic występuje z powództwem alimentacyjnym wobec swojego dorosłego dziecka. …
Alienacja rodzicielska zatacza coraz większe kręgi w rodzinach, gdzie rodzice żyją osobno, a dzieci pozostają pod pieczą jednego z nich. Zjawisko to polega na tym, …
Alienacja rodzicielska jest niezwykle doniosła w skutkach dla rozwoju dziecka. Ma negatywny wpływ zarówno na poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości, jak również na kształtowanie się …
"Mam z mężem rozdzielność majątkową, jednak wspólnie prowadzimy gospodarstwo i wychowujemy dzieci. Zarabiamy podobnie, jednak większość wydatków tj. opał, jedzenie, bieżące rachunki i wydatki na …
To postanowione - składasz pozew o alimenty na rzecz dziecka. Jednakże, zanim w realiach polskiego krajobrazu zapadnie prawomocny wyrok, z czegoś musisz je utrzymać. Nie …
Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną to wyjątkowa instytucja na gruncie prawa rodzinnego, która pozwala na orzeczenie rozdzielności z datą przed wytoczeniem powództwa. Ustanowienie rozdzielności majątkowej …
Realizacja kontaktów rodzica z dzieckiem bez postanowienia sądu w tym przedmiocie, nastręcza często w praktyce dużo trudności stronom. Ma to szczególne znaczenie w dobie pandemii, …
Istnieje w prawie rodzinnym instytucja relatywnie nowa, ponieważ wprowadzona do systemu w 2004 r. oraz nadal mało popularna, tj. ustrój rozdzielności majątkowej z wyrównaniem dorobków. …
Osiągnięcie pełnoletności bądź też zakończenie edukacji przez dziecko nie stanowi przesłanki wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego ciążącego na zobowiązanym rodzicu. Punktem czasowym, od którego dziecko nie ma …
Sprawy prywatne
Popularne artykuły
Kryptowaluty a podatki w Polsce - kompleksowy przewodnik 2025
Kryptowaluty a podatki w Polsce - kompleksowy przewodnik 2025 Podstawowe zasady opodatkowania kryptowalut 1. Kiedy płacimy podatek? Podatek płacisz tylko przy:…
Alimenty na dziecko - czy sąd może zasądzić więcej niż powód żądał w pozwie
ALIMENTY NA DZIECKO – CZY SĄD MOŻE ZASĄDZIĆ WIĘCEJ NIŻ POWÓD ŻĄDAŁ W POZWIE ? W procesie o alimenty na dziecko punkt widzenia zależy …
Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Czy dotacja na wykonanie zadania publicznego jest objęta podatkiem VAT?
Organizacje pozarządowe, tak jak wszyscy podatnicy, nie są zobowiązane do zapłaty podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku, gdy korzystają ze zwolnienia podmiotowego. Zwolnienie to p…
Czy dotacja na wykonanie zadania publicznego jest objęta podatkiem VAT?
Organizacje pozarządowe, tak jak wszyscy podatnicy, nie są zobowiązane do zapłaty podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku, gdy korzystają ze zwolnienia podmiotowego. Zwolnienie to p…
Polecani prawnicy

Radca prawny
Daniel Gola
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola

Adwokat
Wojciech Nowak
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak

Adwokat
Adrianna Borowiecka
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka

Radca prawny
Grzegorz Kantecki
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego

Radca prawny
Przemysław Piątek
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.