Pisma z Urzędu Skarbowego, policji czy sądu doręczane są w formie listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. W przypadku …
Najnowsze artykuły adwokat - Mateusz Uldynowicz
Zbliżająca się nowelizacja przepisów kodeksu postępowania cywilnego przywróci postępowania gospodarcze (wejdzie ona w życie 7 listopada 2019 roku).
Niemniej już dzisiaj trzeba się …
Obecnie zakładając spółkę z o.o. wiele osób korzysta z możliwości jej rejestracji online. Ten tryb jest oczywiście tańszy, a dodatkowo szybszy. Spółka zostanie zarejestrowana w ciągu około …
Co druga firma potrzebuje pomocy prawnej, ale czy z niej korzysta?
Z mojego doświadczenia wynika, że przedsiębiorcy zwracają się o pomoc, gdy …
W biznesie jak to w życiu, są wzloty i upadki. Niekiedy nadchodzi też taki czas, gdy wspólnicy muszą się rozstać. Przyczyny mogą być różne, od zmiany życiowych priorytetów, po …
Ostatnio spotkałem się z pytaniem czy wspólnik jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i zarazem jedyny członek zarządu może być zatrudniony w niej …
Przy dokonywaniu jakiejkolwiek transakcji pamiętajmy o zabezpieczeniu swoich interesów.
Jak to zrobić?
Najlepszym rozwiązaniem jest zawarcie pisemnej umowy, w której zostanie określone …
Przy zawieraniu umowy najmu domu, mieszkania czy lokalu użytkowego warto rozważyć czy ma to być umowa najmu na czas oznaczony czy też nie.
Zawarcie umowy …
Zapewne każdy z nas spotkał się z sytuacją, że umowa, którą miał podpisać różniła się od przedstawianej oferty. Zdarza się, że kontrahent nie mówi nam wszystkiego, a umów …
Gdy zawieramy umowę dwustronną, na mocy której obie strony zobowiązują się do wzajemnych świadczeń, czasem jedna z nich nie wykonuje swoich obowiązków . Przykład: przedsiębiorca jest …
Zastanawiasz się zapewne co temat tego wpisu ma wspólnego z tematyką mojego bloga? Otóż spółka komandytowa powstaje poprzez zawarcie umowy pomiędzy wspólnikami. Każdy ze wspólników wnosi do niej …
Okres ciąży to okres, w którym kobieta - pracownik podlega ochronie prawnej przed rozwiązaniem umowy o pracę. W okresie tym pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o …
Ostatnio wiele mówi się o tym, że obecnie rynek pracy to rynek pracownika. Bezrobocie spadło a pracodawcy mają problem ze znalezieniem pracowników.
Skutkiem takiej sytuacji …
Choroba pracownika zawsze ma wpływ na organizację pracy. Krótkotrwała nieobecność może nie być odczuwalna przez firmę, ale co zrobić gdy okres choroby naszego pracownika się …
Z tzw. zwolnieniem dyscyplinarnym pracownika mamy do czynienia w sytuacji, gdy pracodawca decyduje się na rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika …
Kodeks pracy przewiduje dwie sytuacje , w których pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia.
Jedna z takich sytuacji zachodzi gdy zostanie …
Wiele osób zawierając umowę najmu na czas określony (oznaczony) nie zdaje sobie sprawy z tego, że w przypadku takiej umowy, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć …
Co to jest umowa o współpracy?
Najczęściej określenie „ umowa o współpracy ” pojawia się w obrocie gospodarczym na linii przedsiębiorca …
Umowa zlecenie (a właściwie umowa o świadczenie usług) jest bardzo popularnym „narzędziem” stosowanym w obrocie gospodarczym. Popularność ta wynika m. in. z tego, że …
Sprawy prywatne
Popularne artykuły
Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Alimenty przy dziecku poczętym przez in vitro.
O tym, że rodzice są zobowiązani do utrzymywania dzieci do momentu uzyskania przez nie samodzielności pisałem już we wcześniejszych wpisach. Wątpliwości nie budzi także…
Kupiłem pojazd elektryczny, a wspólnota odmawia mi możliwości zamontowania ładowarki w hali garażowej. Co teraz?
Okazuje się, że coraz więcej osób spotyka się z odmową możliwości zainstalowania ładowarki elektrycznej na miejscu postojowym. Czy słusznie? Podstaw prawnych do odmowy jest niewiele: …
Rozwód z małżonkiem nieznanym z miejsca pobytu.
Jedną z przesłanek koniecznych do prowadzenia postępowania sądowego jest podanie adresu drugiej strony, tak, aby możliwe było doręczenie jej pisma inicjującego sprawę. …
Jak odzyskać prawo jazdy po zakazie? Sąd Rejonowy w Brzesku wyraża zgodę na blokadę alkoholową.
BLOKADA ALKOHOLOWA - SPOSÓB NA ODZYSKANIE PRAWA JAZDY Kontynuujemy pomoc naszemu Klientowi, któremu uprzedn…
Polecani prawnicy
Radca prawny
Daniel Gola
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola
Adwokat
Wojciech Nowak
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak
Adwokat
Adrianna Borowiecka
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka
Radca prawny
Grzegorz Kantecki
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego
Radca prawny
Przemysław Piątek
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.