Niestety, rocznie wielu kierowców (świadomie lub nieświadomie) kieruje pojazdami w stanie po użyciu lub pod wpływem alkoholu.
Konsekwencje takiego zachowania są bardzo poważne (m.in. utrata możliwości zarobkowania, sankcje karne, negatywne …
Niestety, rocznie wielu kierowców (świadomie lub nieświadomie) kieruje pojazdami w stanie po użyciu lub pod wpływem alkoholu.
Konsekwencje takiego zachowania są bardzo poważne (m.in. utrata możliwości zarobkowania, sankcje karne, negatywne …
Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami – w niektórych przypadkach kierowcy muszą poddać się obligatoryjnemu badaniu psychologicznemu m.in. ci wobec których orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto, ustawa ta wskazuje, iż osoba która kierowała pojazdem …
Z porwaniem rodzicielskim mamy do czynienia wówczas, gdy dziecko zabiera rodzic, któremu przysługuje pełnia praw rodzicielskich, zaś z uprowadzeniem rodzicielskim , gdy dziecko zabiera rodzic, …
Alimenty są ściśle związane z tym kto ma je płacić to znaczy, że zobowiązanie do płacenia alimentów ma charakter osobisty. Obowiązek alimentacyjny nie przechodzi na spadkobierców rodzica zobowiązanego do płacenia alimentów. Zatem ani np. ciocia, bratanek, siostrzenica, …
Nader często zdarza się, że mimo prawomocnego wyroku / ugody, Twoje dziecko nie otrzymuje alimentów.
Jeśli prośby nie pomagają, należy rozważyć środki prawne celem egzekucji należnych alimentów np.:
…Ubiegając się o pracę, należy liczyć się z faktem, iż ewentualny nowy pracodawca będzie chciał zweryfikować podane w życiorysie dane. Takie sprawdzenie / weryfikacja danych ma umożliwić potencjalnemu pracodawcy podjęcie …
W trakcie trwania małżeństwa, małżonkowie mogą sobie przekazywać składniki swojego majątku za pomocą darowizny, mimo istnienia pomiędzy nimi wspólności majątkowej.
Taka możliwość istnieje gdyż wspólność majątkowa charakteryzuje tym, że oprócz …
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego – nie można zrzec się prawa do alimentów. Co do zasady, nawet pełnoletnie dziecko nie może zrzec się alimentów – gdyż obowiązek alimentacyjny wynika z przepisów prawa.
Zgodnie z przepisami kodeksu …
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
W ostatnich latach karierę robi pomysł zastąpienia umów licencyjnych software’u umowami użytkowania (względnie dzierżawy). Rozwiązanie to miałoby mieć same zalety i żadnych wad. Jeg…
Przebieg projektu wdrożeniowego i istota porażki firmy IT oraz stanowiska prawne stron W wyroku z 29 listopada 2006 r. sygn. akt I…
1. Software jako wyrób medyczny Software może być wyrobem medycznym zgodnie z prawem unijnym (dyrektywa, rozporządzenie). W prawie unijnym są trzy rodzaje sof…
Dla osoby ubiegającej się o uzyskanie pozwolenia na broń niezmiernie istotną przesłanką jest posiadanie statusu osoby niekaranej, a więc takiej względem której wydaje się tzw. zaświ…
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek