Co zrobić, gdy najemca wyprowadził się i nie podał adresu?

Co zrobić, gdy najemca wyprowadził się i nie podał adresu?

Co zrobić jeśli najemca nie uregulował zobowiązań i wyprowadził się nie podając nowego miejsca pobytu?

Nie odpuszczajmy, tylko pozywajmy! Wierzytelności należy egzekwować, jeśli trzeba to przed Sądem!

Jeśli dostatecznych informacji nie uzyskamy z Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA:

http://www.cpd.mswia.gov.pl/udostepnianie_danych/podmioty_prywatne%20_i_osoby_fizyczne

należy złożyć wniosek o ustanowienie kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu Pozwanego na podstawie przepisów art. 143 – 145 k.p.c.

Zgodnie z art. 143 k.p.c.,  jeżeli stronie, której miejsce nie jest znane, ma być doręczony pozew lub inne pismo procesowe wywołujące potrzebę podjęcia obrony jej praw, doręczenie może do chwili zgłoszenia się strony albo jej przedstawiciela lub pełnomocnika nastąpić tylko do rąk kuratora ustanowionego na wniosek osoby zainteresowanej przez sąd orzekający.  Przesłanką ustanowienia kuratora jest – poza stwierdzeniem potrzeby doręczenia stronie pozwu lub innego pisma procesowego wymagającego podjęcia obrony jej praw – uprawdopodobnienie, że miejsce pobytu strony nie jest znane. Obowiązek uprawdopodobnienia, że miejsce pobytu strony nie jest znane spoczywa na osobie zainteresowanej ustanowieniem kuratora. 

Nie pozwólmy , aby Sąd zawiesił postępowanie na podstawie art. 177 § 1 pkt 6 k.p.c.   Sąd może zawiesić postępowanie z urzędu: (…) jeżeli na skutek braku lub wskazania złego adresu powoda albo niewskazania przez powoda w wyznaczonym terminie adresu pozwanego lub danych pozwalających sądowi na ustalenie numerów, o których mowa w art. 2081, lub niewykonania przez powoda innych zarządzeń nie można nadać sprawie dalszego biegu.

Ta rada dotyczy wszystkich spraw, w których nie jest znany adres zamieszkania Pozwanego.