Według danych ze spisu powszechnego przeprowadzonego w 2021 r. w Polsce jest ponad pół miliona związków nieformalnych. …
Poradnik prawny - Dzieci i rozwody
O tym, że rodzice są zobowiązani do utrzymywania dzieci do momentu uzyskania przez nie samodzielności pisałem już …
Jedną z przesłanek koniecznych do prowadzenia postępowania sądowego jest podanie adresu drugiej strony, tak, aby możliwe było …
Kodeks postępowania cywilnego (K.P.C.) nie zawiera zamkniętego katalogu środków dowodowych. Zgodnie z art. 227 K.P.C., przedmiotem dowodu …
Jednym z podstawowych obowiązków małżonków jest wzajemna wierność. Naruszenie tego obowiązku może przybrać formę zarówno zdrady fizycznej …
Coraz częstszą formą wykonywania władzy rodzicielskiej i opieki nad dziećmi jest opieka naprzemienna. W praktyce jako adwokat …
Definicja środka ochrony roślin wg rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) …
Bazując na wielu opiniach sporządzonych przez Kancelarię na przestrzeni lat, można przestawić …
Zgodnie z prawem polskim, co do zasady, umowa o spadek po osobie …
Bazując na wielu opiniach sporządzonych przez Kancelarię na przestrzeni lat, można przestawić …
W prawidłowo funkcjonującej rodzinie dziadkowie mają możliwość kontaktu z wnukami. Czasami jednak z uwagi na konflikt pomiędzy …
Alimenty na dziecko orzekane są w wyroku rozwodowym lub w odrębnym postępowaniu prowadzonym w przedmiocie zasądzenia alimentów. …
Rozwód w Sądzie Okręgowym w Tarnowie na pierwszej rozprawie.
Czy możliwe jest szybkie …
W życiu małżeńskim mogą wystąpić różnorodne sytuacje, które wymagają podjęcia decyzji dotyczących przyszłości związku. Gdy konflikty i różnice między małżonkami stają się nie …
Rozwód, będący zakończeniem związku małżeńskiego, to czasem nie tylko emocjonalne wyzwanie, ale także konieczność rozważenia praktycznych aspektów, takich jak podział majątku wspólnego lub …
Sprawa o zasądzenie alimentów kojarzy się z długotrwałym, kosztownym postępowaniem często negatywnie odbijającym się na naszym samopoczuciu. …
Sprawy prywatne
Popularne artykuły
Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Opłata planistyczna - czy tylko co do części nieruchomości?
Jak wiadomo renta planistyczna związana jest ze spełnieniem przesłanki wyrażonej w przepisie art. 36 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a jakie zaistnieje wtedy…
Sankcja kredytu darmowego – czym jest i jakie korzyści daje konsumentowi
Kiedy można skorzystać z sankcji kredytu darmowego? Sankcja kredytu darmowego oznacza, że konsument, który skutecznie się na nią powoła, ma prawo spłacić jedynie k…
Po co mi prawnik do firmy?- cz. II
Osoba prowadząca działalność gospodarczą praktycznie codziennie stoi przed koniecznością rozwiązywania problemów prawnych. Sporządzanie umów? Interpretacja przepisów? W…
Podatek od nieujawnionego przychodu - budowa domu
Kontynuując tematykę postępowań związanych z ustalaniem przez organy podatkowe tzw. przychodu z nieujawnionego źródła (opodatkowanego mrożącą krew w żyłach stawką 75%) trzeba mieć na wzg…
Polecani prawnicy
Adwokat
Wojciech Nowak
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak
Adwokat
Adrianna Borowiecka
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka
Radca prawny
Grzegorz Kantecki
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego
Radca prawny
Przemysław Piątek
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek
Radca prawny
Elżbieta Walczak
Łódź
Walczak Legal
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.