Global Legal Hackathon już za nami. Podczas emocjonującego weekendu konkurowało aż 11 zespołów! Który pomysł zachwycił jury?
Wiecie, że na świecie w każdym miesiącu pojawia się kilka Startupów, które starają się dostarczyć nowe rozwiązania dla osób mających styczność z prawem? Startupy technologiczne burzą dotychczasowy, tradycyjny sposób pracy – pojawiają się nowe narzędzia zwiększające dostępność prawa czy łączące konsumentów z prawnikami przez Internet.
Jesteśmy głodni takich rozwiązań! Dlatego nie mogło nas zabraknąć podczas tegorocznego Hackathonu!
Sprawdźcie pomysły uczestników (kolejność losowa). Podium na końcu. A jeśli trudno Wam to sobie wyobrazić, zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia TUTAJ . Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
O co cho!
Aplikacja tłumacząca pisma urzędowe/sądowe na prosty język (czytaj zrozumiały dla normalnego człowieka). Ma działać na zasadzie Sprawdź/Zrozum/Zrób to sam.
Roszczeniomierz
Aplikacja pozwalająca na zorientowanie się w szansach i wysokości zadośćuczynienia. Pomaga je szacunkowo wycenić na zasadzie prostego kalkulatora wartości szkody wyrażonej w pieniądzu.
BlocDoc
Aplikacja dbająca o bezpieczeństwo dokumentów (kancelarie, konsulting, biznes). Ma bardzo szerokie zastosowanie: m.in. daje pewność, że odbiorca otrzymał wysłane dane. Powstała w wyniku analizy rynku, który wskazuje, ze 71% wysyłających uważa moment odbioru plików przez odbiorcę za najważniejszy.
VLAD
Bot/aplikacja do ochrony wartości własności intelektualnej.
DocketIT
Aplikacja webowa polegająca na współdzieleniu jednego miejsca – „stołu” z klientem. Pozwalająca w prosty sposób na wymianę i udostępnienie klientowi wszystkiego co związane jest z jego sprawą w jednym miejscu.
Pathfinder
Monitorowanie powiązań i zmian kapitałowych, osobowych a także ich szybkie poszukiwania, według prostych i przydatnych kryteriów jak czas, geolokalizacja, rodzaje powiązań.
LegalHero
Natychmiastowa pomoc prawnika, znajdującego się w najbliższym położeniu od klienta w nagłych wypadkach. Chwilowo Wolny Dobry Prawnika, z którym można się od razu skontaktować, a podpięta karta kredytowa pozwala na automatyzację płatności i opłatę rozmowy, dokładnie i w czasie, który nam jest potrzebny. Taki Uber dla klientów.
Smart DD
Aplikacja pozwalająca na szybkie stworzenie językiem naturalnym ankiet i zapytań potrzebnych w pracy prawnika. Pozwala na anonimizację danych przesyłanych za jej pomocą.
Miejsce trzecie….
WhatTo Do
Aplikacja skierowana do aplikantów i młodych prawników zawierająca praktyczne informacje np. jak zachowywać się na sali sądowej, co zrobić w sytuacji gdy chcemy wnieść wniosek o przesunięcie rozprawy, co zabrać na rozprawę etc. Oparta na społeczności, która ma ją tworzyć.
Miejsce drugie…
Prawnik Pierwszego Kontaktu
Rocznie otrzymujemy od ZUSu 64 mln pism. Aplikacja Prawnik Pierwszego Kontaktu ma wspomóc wszystkich w rozumieniu tego typu dokumentów. Aplikacja podpowiada użytkownikowi jakie kroki ma poczynić na podstawie zdjęcia dokumentu.
And the winner is…
PomagaMY
CSR prawny. Bezpłatna pomoc w konkretnych sprawach: identyfikacja problemu, wybór prawnika, decyzja na rozmowę z prawnikiem/spotkanie. Uwaga! To sponsorzy, nie poszkodowani, opłacają pomoc udzielaną przez prawników.