Poradnik prawny - komornik

Od kilku lat funkcjonuje w polskim systemie prawa możliwość ogłoszenia upadłości przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (zwane potocznie konsumentami). Celem tego typu postępowań jest umożliwienie umorzenia zobowiązań osoby, wobec …

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak nie dać się wyrolować funduszom sekurytyzacyjnym

Wielokrotnie reprezentowałam Klientów z sprawach z powództwa funduszy sekurytyzacyjnych, które lubują się skupowaniem wierzytelności od banków czy operatorów telefonii komórkowych. Jak dotąd, wszystkie sprawy kończyły się dla moich Klientów pozytywnie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Polski wierzyciel może łatwiej egzekwować swoje należności za granicą

Klienci - zazwyczaj będący dłużnikami, ale nie tylko - często pytają, czy polski komornik może prowadzić egzekucję za granicą, np. egzekwować z zagranicznego rachunku bankowego? Polski komornik oczywiście nie może, …

CZYTAJ WIĘCEJ

Od 1 stycznia 2016 r. powstał w e-Sądzie problem niedostosowania elektronicznego formularza pozwu do znowelizowanych przepisów dotyczących odsetek. Nowelizacja wprowadzała nowe rodzaje …

CZYTAJ WIĘCEJ

Popularne artykuły

Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka

Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…

Kryptowaluty a podatki w Polsce - kompleksowy przewodnik 2025

Kryptowaluty a podatki w Polsce - kompleksowy przewodnik 2025 Podstawowe zasady opodatkowania kryptowalut 1. Kiedy płacimy podatek? Podatek płacisz tylko przy:…

Upadłość konsumencka w Polsce - wszystko, co musisz wiedzieć

Upadłość konsumencka w Polsce - wszystko, co musisz wiedzieć Czym jest upadłość konsumencka? Upadłość konsumencka to prawna możliwość wyjścia z zadłużenia dla osób fizy…

Przymusowe doprowadzenie świadka

Na kanwie ostatnich wydarzeń dotyczących zatrzymania i doprowadzenia przez Policję przymusowo b. ministra sprawiedliwości warto przypomnieć sobie o tej instytucji. Przewidzian…

Tylko trzy lata na wniesienie pozwu o zapłatę podwójnego wynagrodzenia

Twórcy – w tym fotografowie – często nie zdają sobie sprawy z tego, że aktualnie dotyczy ich krótki termin przedawnienia roszczeń odszkodowawczych. Jest to termin zaledwie trzyle…

Copyright © 2013 - 2025 specprawnik.pl
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.