Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka …
Poradnik prawny - majątek
Wielu moich Klientów pyta, czy w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie wyznaczona rozprawa. A jeśli tak, to czy będą musieli być na …
Wielokrotnie pisałam o instytucji upadłości konsumenckiej i jej profitach dla dłużnika. Wspominałam, że głównym celem …
Zachowek to instytucja związana z prawem cywilnym, a konkretnie spadkowym. Dzięki niej osoba pominięta w testamencie lub pozbawiona spadku za pomocą dokonania darowizny, …
Podział majątku ➤ Nierówne udziały ➤ Wniosek o podział majątku ➤ Adwokat Karolina Bajtek ➤ Adwokat podział majątku Poznań
Zasada jest taka, że …
Nikt nie jest nieomylny. Nawet organ egzekucyjny, którym jest komornik sądowy. Jeśli zdarzy się, że zostały naruszone interesy m. in. dłużnika czy też …
W poprzednim artykule poruszyłam temat nakazu zapłaty i przykrych konsekwencji jakie mogą się wiązać z jego wydaniem. Wniosek jest jeden: …
Pytania o to czym w zasadzie jest nakaz zapłaty słyszę dość często. W pierwszej kolejności zawsze zwracam uwagę, że nakaz zapłaty …
Zawezwanie do próby ugodowej jest używane najczęściej do przerwania biegu przedawnienia roszczenia. Jednak może i powinno być też …
Niezależnie od tego, czy działają Państwo jako przedsiębiorcy czy osoby indywidualne, dążycie do maksymalnego zabezpieczenia się przed nieuczciwymi partnerami biznesowymi. Czy …
Wielu osobom zdarza się udzielić lub skorzystać z pożyczki, której udziela znajomy, rodzina czy przyjaciel. Opierając się na wzajemnym zaufaniu nie …
Definicja
Majątek wspólny małżonków to zbiór zbiór majątkowych praw podmiotowych, do których w szczególności należą:
- pobrane wynagrodzenie za …
Rzecz nabyta w trakcie trwania małżeństwa, w którym obowiązuje ustawowa wspólność majątkowa, w części ze środków pochodzących z majątku osobistego jednego z małżonków, a w …
Czym jest potrącenie?
Pewnie spotkałeś się z terminem „potrącenie”. Co ono tak naprawdę oznacza, co można potrącić, …
Małżeński ustrój majątkowy to zbiór zasad normujących stosunki majątkowe między małżonkami, które można odnaleźć w ustawie z dnia 25 lutego 1964 r. - Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Zasadniczo można wyróżnić trzy rodzaje małżeńskich ustrojów …
W dzisiejszym wpisie chciałabym poruszyć problem ustanowienia rozdzielności majątkowej z datą wsteczną .
Zacznę może od informacji ogólnych. Mianowicie rozdzielość majątkowa jest jednym …
8,5% podatku przy najmie krótkookresowym? - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku
W prawomocnym już orzeczeniu z 7 czerwca 2017 roku (I SA/G 430/17) WSA w Gdańsku uchylił interpretację podatkową …
Z takim stwierdzeniem spotykam się bardzo często. Klientka lub klient chce zasięgnąć porady w sprawie rozwodowej. Po kilku minutach rozmowy często słyszę, że małożonek lub małżonka „ nie zgodzi …
Z chwilą zawarcia małżeństwa, między małżonkami powstaje z mocy prawa ustrój wspólności majątkowej małżeńskiej, która obejmuje przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub …
Sprawy prywatne
Popularne artykuły
Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika – egzekucja i jej podstawowe metody
Brak płatności ze strony dłużnika to problem, z którym mierzy się wiele osób, w szczególności przedsiębiorców. Brak opłacania faktur, zaległe pożyczki czy inne niespełniane zobowiąz…
Sankcja kredytu darmowego – czym jest i jakie korzyści daje konsumentowi
Kiedy można skorzystać z sankcji kredytu darmowego? Sankcja kredytu darmowego oznacza, że konsument, który skutecznie się na nią powoła, ma prawo spłacić jedynie k…
Najczęstsze błędy w umowach o roboty budowlane i jak ich unikać
Umowy o roboty budowlane to jeden z istotnych elementów każdej inwestycji. Dobrze przygotowana umowa pozwala uniknąć wielu problemów, takich jak spory prawne, opóźnienia czy nieprzewidzi…
Wady robót budowlanych a protokół odbioru
Odbiór robót budowlanych to element bardzo istotny, zarówno z punktu widzenia inwestora, jak i wykonawcy, jest to chwila, w której strony formalnie potwierdzają zakończenie prac. Jednak …
Polecani prawnicy
Radca prawny
Daniel Gola
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola
Adwokat
Wojciech Nowak
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak
Adwokat
Adrianna Borowiecka
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka
Radca prawny
Grzegorz Kantecki
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego
Radca prawny
Przemysław Piątek
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.