1. Trwała niewypłacalność: Jeśli od dłuższego czasu nie jesteś w stanie regulować swoich zobowiązań (np. przez 3 miesiące lub dłużej), a Twoje długi …
Poradnik prawny - prawo upadłościowe
1. Renegocjacja warunków spłaty z wierzycielami: Warto spróbować bezpośredniego kontaktu z wierzycielami i negocjować np. wydłużenie okresu spłaty, zmniejszenie miesięcznych rat, czasowe zawieszenie …
Pani Anna jest drobnym przedsiębiorcą prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą w branży kosmetycznej. Jest właścicielką lokalu nieopodal centrum miasta, w którym mieści się salon. Zatrudnia dwóch …
Do niedawna w polskim systemie prawa występowała bardzo poważna luka prawna polegająca na nieprecyzyjnym uregulowaniu wpływu upadłości konsumenckiej jednego z małżonków na wspólny …
Od kilku lat funkcjonuje w polskim systemie prawa możliwość ogłoszenia upadłości przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (zwane potocznie konsumentami). Celem tego typu postępowań jest umożliwienie umorzenia zobowiązań osoby, wobec …
Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje w polskim systemie prawa ustawa z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne („ Ustawa ”). Nowe prawo przewiduje cztery sposoby …
Jako radca prawny spotykam się z wątpliwościami klientów na temat upadłości konsumenckiej. Wszyscy o tym mówili, jednakże nikt nie był w stanie wyjaśnić im dokładnie czym jest upadłość konsumencka …
1. Ustawa - Prawo upadłościowe i naprawcze obowiązywała pod tą nazwą do 31/12/2015 r. Obecna (od 1/01/2016) nazwa ustawy to Prawo upadłościowe …
Sprawy prywatne
Popularne artykuły
Kryptowaluty a podatki w Polsce - kompleksowy przewodnik 2025
Kryptowaluty a podatki w Polsce - kompleksowy przewodnik 2025 Podstawowe zasady opodatkowania kryptowalut 1. Kiedy płacimy podatek? Podatek płacisz tylko przy:…
Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Alimenty na dziecko - czy sąd może zasądzić więcej niż powód żądał w pozwie
ALIMENTY NA DZIECKO – CZY SĄD MOŻE ZASĄDZIĆ WIĘCEJ NIŻ POWÓD ŻĄDAŁ W POZWIE ? W procesie o alimenty na dziecko punkt widzenia zależy …
Czy dotacja na wykonanie zadania publicznego jest objęta podatkiem VAT?
Organizacje pozarządowe, tak jak wszyscy podatnicy, nie są zobowiązane do zapłaty podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku, gdy korzystają ze zwolnienia podmiotowego. Zwolnienie to p…
Rozwód bez orzekania o winie - najważniejsze kwestie
ROZWÓD BEZ ORZEKANIA O WINIE NAJWAŻNIEJSZE KWESTIE Przeprowadzenie rozwodu bez orzekania o …
Polecani prawnicy

Radca prawny
Daniel Gola
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola

Adwokat
Wojciech Nowak
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak

Adwokat
Adrianna Borowiecka
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka

Radca prawny
Grzegorz Kantecki
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego

Radca prawny
Przemysław Piątek
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.