Aktualnie większość spraw frankowych- a wiec dotyczących ustalenia nieważności umowy kredytu indeksowanego/denominowanego do CHF- dotyczy umów zawieranych …
Poradnik prawny - przedsiębiorcy
We wcześniejszych wpisach wyjaśniłem w jaki sposób można zabezpieczyć w umowie wykonanie świadczenia pieniężnego ( …
Jeżeli wiemy już, że nasz kontrahent jest należycie reprezentowany (czytaj
W dniu 1 stycznia 2023 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o prawach konsumenta oraz innych ustaw …
Absolutorium jako akt występujący w obrocie prawno-gospodarczym stanowi wyraz stwierdzenia prawidłowości działań ocenianego organu w okresie ocennym, którym najczęściej jest rok obrotowy.
Udzielenie …
Umowa spółki jest najważniejszym aktem, który konstytuuje i określa podstawową strukturę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wiele z elementów mogą …
Jakie czynności musisz wykonać w toku procesu zakładania spółki z o.o., aby sąd bez problemu wpisał ją do Krajowego …
Powszechnie uważa się, że spółka z o.o. zawsze będzie najlepszą formą prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jednak nie jest …
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest obecnie jedną z najbardziej popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Warto więc wskazać …
Na mocy ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się …
Panująca na świecie zaraza Covid-19 doprowadziła do przymusowego wstrzymania działalności przez bardzo wiele przedsiębiorstw, szczególnie tych z branż usługowych. Nagły spadek przychodów może doprowadzić …
Do niedawna w polskim systemie prawa występowała bardzo poważna luka prawna polegająca na nieprecyzyjnym uregulowaniu wpływu upadłości konsumenckiej jednego z małżonków na wspólny …
Mediacje a przerwanie biegu przedawnienia.
Ten wpis w końcu doczekał się publikacji. Wielu z Was bardzo często zadaje mi takie pytanie: “panie mediatorze, a co z …
Roszczenie o odszkodowanie za szkodę spowodowaną naruszeniem zaciągniętego zobowiązania powstaje nie wcześniej niż w momencie zrealizowania się wszystkich przesłanek, które - w myśl art. 471 k.c. - decydują …
Kilka miesięcy temu w życie weszła ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu – stanowi ona implementację unijnej dyrektywy dotyczącej właśnie przeciwdziałania …
Sprawy prywatne
Popularne artykuły
Kryptowaluty a podatki w Polsce - kompleksowy przewodnik 2025
Kryptowaluty a podatki w Polsce - kompleksowy przewodnik 2025 Podstawowe zasady opodatkowania kryptowalut 1. Kiedy płacimy podatek? Podatek płacisz tylko przy:…
Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Alimenty na dziecko - czy sąd może zasądzić więcej niż powód żądał w pozwie
ALIMENTY NA DZIECKO – CZY SĄD MOŻE ZASĄDZIĆ WIĘCEJ NIŻ POWÓD ŻĄDAŁ W POZWIE ? W procesie o alimenty na dziecko punkt widzenia zależy …
Czy dotacja na wykonanie zadania publicznego jest objęta podatkiem VAT?
Organizacje pozarządowe, tak jak wszyscy podatnicy, nie są zobowiązane do zapłaty podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku, gdy korzystają ze zwolnienia podmiotowego. Zwolnienie to p…
Uniewinnienie - skuteczna apelacja od wyroku Sądu Rejonowego w Bochni. Czy warto składać apelację - jazda po chodniku?
Uniewinnienie - Skuteczna apelacja od wyroku Sądu Rejonowego w Bochni. Klient zwrócił się z problemem dotyczącym art. 86b § 1 pkt 5 k…
Polecani prawnicy

Radca prawny
Daniel Gola
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola

Adwokat
Wojciech Nowak
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak

Adwokat
Adrianna Borowiecka
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka

Radca prawny
Grzegorz Kantecki
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego

Radca prawny
Przemysław Piątek
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.