Poradnik prawny - spółki
Radca prawny z pasją, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spółek!
Dr Mariusz Korcyl, wykonujący zawód radcy prawnego …
Absolutorium jako akt występujący w obrocie prawno-gospodarczym stanowi wyraz stwierdzenia prawidłowości działań ocenianego organu w okresie ocennym, którym najczęściej jest rok obrotowy.
Udzielenie …
Umowa spółki jest najważniejszym aktem, który konstytuuje i określa podstawową strukturę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wiele z elementów mogą …
Jakie czynności musisz wykonać w toku procesu zakładania spółki z o.o., aby sąd bez problemu wpisał ją do Krajowego …
Powszechnie uważa się, że spółka z o.o. zawsze będzie najlepszą formą prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jednak nie jest …
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest obecnie jedną z najbardziej popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Warto więc wskazać …
Obowiązujący w Polsce kodeks spółek handlowych reguluje kilka najważniejszych dla polskiego prawa spółek, dzielących się na podmioty osobowe i kapitałowe. Warto jednak pamiętać o …
Walne zgromadzenie jest kolejnym, obowiązkowym organem prostej spółki akcyjnej. W skład walnego zgromadzenia wchodzą akcjonariusze spółki. Walne zgromadzenie podejmuje uchwały, które zawierają istotne dla …
Choć na czele listy najpopularniejszych spółek w Polsce niepodzielnie rządzi spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to spółka jawna zajmuje trzecie miejsce w …
W przypadku prostej spółki akcyjnej przepisy umożliwiają wybór modelu organów spółki pomiędzy znanym dobrze zarządem a radą dyrektorów. Akcjonariusze mogą także ustanowić radę …
W poprzednim artykule zostały wskazane okoliczności, które umożliwiają obarczenie odpowiedzialnością członków zarządu spółki z o.o. za jej zobowiązania. Warto poruszyć kwestię, kiedy członek …
Dopóki biznesowy partner, którym jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością reguluje swoje zobowiązania nie ma powodów do niepokoju. Sytuacja zmienia się, wtedy gdy kontrahent …
Jeden z moich klientów zwrócił się do mnie ostatnio z nietypową sprawą. Okazało się że na nieruchomości, której jest właścicielem i na której prowadzi swoją …
Od 2020 roku już nie tylko spółka publiczna, ale również każda spółka akcyjna i spółka komandytowo akcyjna mają obowiązek prowadzenia swojej strony internetowej …
Nawet w biznesach prowadzonych przez przyjaciół czy rodzinę zdarza się, że z biegiem …
Wybór formy działalności najczęściej uzależniony jest od specyfiki branży oraz planów rozwojowych, a także kapitału jaki posiadamy.
Stowarzyszenia i fundacje a obowiązek zgłoszenia do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych
Już niedługo, bo 13 kwietnia 2020 roku upływa termin dla spółek wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego na zgłoszenie beneficjenta rzeczywistego do Centralnego Rejestru Beneficjentów …
Książka w sposób zwięzły, syntetyczny i uwzględniający specyfikę wymagań egzaminu zawodowego dostarcza informacji z zakresu profesjonalnego …
Sprawy prywatne
Popularne artykuły
Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Opłata planistyczna - czy tylko co do części nieruchomości?
Jak wiadomo renta planistyczna związana jest ze spełnieniem przesłanki wyrażonej w przepisie art. 36 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a jakie zaistnieje wtedy…
Po co mi prawnik do firmy?- cz. II
Osoba prowadząca działalność gospodarczą praktycznie codziennie stoi przed koniecznością rozwiązywania problemów prawnych. Sporządzanie umów? Interpretacja przepisów? W…
Sankcja kredytu darmowego – czym jest i jakie korzyści daje konsumentowi
Kiedy można skorzystać z sankcji kredytu darmowego? Sankcja kredytu darmowego oznacza, że konsument, który skutecznie się na nią powoła, ma prawo spłacić jedynie k…
Podatek od nieujawnionego przychodu - budowa domu
Kontynuując tematykę postępowań związanych z ustalaniem przez organy podatkowe tzw. przychodu z nieujawnionego źródła (opodatkowanego mrożącą krew w żyłach stawką 75%) trzeba mieć na wzg…
Polecani prawnicy
Radca prawny
Daniel Gola
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola
Adwokat
Wojciech Nowak
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak
Adwokat
Adrianna Borowiecka
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka
Radca prawny
Grzegorz Kantecki
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego
Radca prawny
Przemysław Piątek
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.