Poradnik prawny - ubezpieczenie

Nierzadko okazuje się, że ubezpieczyciel po wypłaceniu poszkodowanemu ubezpieczonemu pieniędzy z ubezpieczenia zwraca się następnie do sprawcy szkody o zwrot tych środków (w ramach tzw. …

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedmiotem ubezpieczenia może być życie ubezpieczonego. Zakres ubezpieczenia może obejmować śmierć ubezpieczonego w okresie odpowiedzialności ubezpieczyciela (zakładu ubezpieczeń), spowodowaną np. nieszczęśliwym wypadkiem, wypadkiem komunikacyjnym, lotniczym …

CZYTAJ WIĘCEJ

Reklamacja (odwołanie od decyzji ubezpieczyciela) to środek prawny, służący klientowi podmiotu rynku finansowego. Zarówno samo pojecie "reklamacja" jak i "klient podmiotu rynku finansowego" a także …

CZYTAJ WIĘCEJ

Większość umów o kredyt hipoteczny waloryzowany w walutach obcych (w tym głównie CHF) zawiera „ klauzule niedozwolone”, czyli postanowienia szkodliwe dla konsumentów. …

CZYTAJ WIĘCEJ

Coraz częściej w toku postępowania sądowego w sprawach o kredyty frankowe kredytobiorcy występują do Prezesa UOKIK i Rzecznika Finansowego o wyrażenie istotnego poglądu w sprawie. Wydane dotychczas stanowiska organów są …

CZYTAJ WIĘCEJ

Dla zabezpieczenia swoich roszczeń z kredytów hipotecznych banki posługują się wieloma mechanizmami, mniej lub bardziej skutecznymi czy rzetelnymi. Jednym z takich środków zabezpieczających roszczenia banku o wątpliwej …

CZYTAJ WIĘCEJ

TWOJE ODSZKODOWANIE TEŻ MOGŁO ZOSTAĆ ZANIŻONE

Przysłowie mówi, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. Dzięki możliwości, a czasami nawet obowiązkowi, wyposażenia się w odpowiednie ubezpieczenie mamy …

CZYTAJ WIĘCEJ

POLISOLOKATY – FIKCYJNE UBEZPIECZENIE, RYZYKOWNA INWESTYCJA?

Miliony Polaków zawarło ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, tzw. polisolokaty. Wartość zawartych umów szacuje się na kilkadziesiąt milionów złotych. …

CZYTAJ WIĘCEJ

Popularne artykuły

Darowizna nieruchomości a upadłość konsumencka

Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…

Alimenty przy dziecku poczętym przez in vitro.

O tym, że rodzice są zobowiązani do utrzymywania dzieci do momentu uzyskania przez nie samodzielności pisałem już we wcześniejszych wpisach. Wątpliwości nie budzi także…

Kupiłem pojazd elektryczny, a wspólnota odmawia mi możliwości zamontowania ładowarki w hali garażowej. Co teraz?

Okazuje się, że coraz więcej osób spotyka się z odmową możliwości zainstalowania ładowarki elektrycznej na miejscu postojowym. Czy słusznie? Podstaw prawnych do odmowy jest niewiele: …

Rozwód z małżonkiem nieznanym z miejsca pobytu.

Jedną z przesłanek koniecznych do prowadzenia postępowania sądowego jest podanie adresu drugiej strony, tak, aby możliwe było doręczenie jej pisma inicjującego sprawę. …

Jak odzyskać prawo jazdy po zakazie? Sąd Rejonowy w Brzesku wyraża zgodę na blokadę alkoholową.

BLOKADA ALKOHOLOWA - SPOSÓB NA ODZYSKANIE PRAWA JAZDY Kontynuujemy pomoc naszemu Klientowi, któremu uprzedn…

Copyright © 2013 - 2024 specprawnik.pl
All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.