Nie każde zdjęcie jest chronione prawem autorskim, a zatem może zostać „ukradzione”.
Wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 12 września 2016 r. …
Nie każde zdjęcie jest chronione prawem autorskim, a zatem może zostać „ukradzione”.
Wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 12 września 2016 r. …
Żeby sprawdzić, czy Twoje zdjęcie zostało skradzione, nie musisz koniecznie korzystać z rozwiązań komercyjnych, których jest na rynku amerykańskim, niemieckim i polskim aktualnie łącznie więcej …
Twórcy – w tym fotografowie – często nie zdają sobie sprawy z tego, że aktualnie dotyczy ich krótki termin przedawnienia roszczeń odszkodowawczych. Jest to termin …
M.zd. należałoby to zaprojektować tak, że np. w cenniku jest X PLN za każde skorzystanie z Internecie, X + Y za każdy zakończony rok korzystania …
Siedem miesięcy zajęło krakowskim sądom wydanie w pierwszej instancji orzeczeń w sprawie o nakazenie podania liczby wydrukowanych egzemplarzy, ale – jest!
Podanie tej …
Sąd Okręgowy w Krakowie był dosyć łaskawy i przyznał fotografowi 3365 Euro za korzystanie w formie druku i na stronie internetowej z jednego zdjęcia. Nie …
Zgodnie z dominującym poglądem zarówno nauki prawa, jak i orzecznictwa, ocena, czy utwór posiada cechę indywidualności, a zatem czy jest chroniony prawem autorskim, tylko niekiedy …
Dotychczas zajmowałem się fotografami, ale okazuje się, że ta sama wiedza może być też przydatna dla przedsiębiorców, którzy nieopatrznie naruszyli ich prawa do zdjęć. „Nieopatrznie”, …
W wyroku z …
W ostatnich latach karierę robi pomysł zastąpienia umów licencyjnych software’u umowami użytkowania (względnie dzierżawy). Rozwiązanie to miałoby mieć same zalety i żadnych wad. Jego …
1. Software jako wyrób medyczny
Software może być wyrobem medycznym zgodnie z prawem unijnym (dyrektywa, rozporządzenie). W prawie unijnym są …
Polskie prawo autorskie do programu komputerowego
W Polsce zasady ochrony prawa autorskiego do programu komputerowego uregulowane zostały w ustawie …
Radca prawny z pasją, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spółek!
Dr Mariusz Korcyl, wykonujący zawód radcy prawnego …
Choć na czele listy najpopularniejszych spółek w Polsce niepodzielnie rządzi spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to spółka jawna zajmuje trzecie miejsce w …
Dzisiejsze święto jest okazją do złożenia życzeń wszystkim babciom i dziadkom, ale także zatroszczenia się o rodzinne …
Co roku, w dniu 1 stycznia do tzw. domeny publicznej trafiają tysiące dzieł autorów zmarłych 70 lat wcześniej. W tym …
Klika dni temu, 3 grudnia obchodziliśmy ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Przy tej …
Podejmując decyzję o ogłoszeniu konsumenckiej trzeba mieć świadomość wszystkich jej konsekwencji. Jedną z nich jest spieniężenie przez syndyka całego majątku dłużnika, włączni…
Kryptowaluty a podatki w Polsce - kompleksowy przewodnik 2025 Podstawowe zasady opodatkowania kryptowalut 1. Kiedy płacimy podatek? Podatek płacisz tylko przy:…
Upadłość konsumencka w Polsce - wszystko, co musisz wiedzieć Czym jest upadłość konsumencka? Upadłość konsumencka to prawna możliwość wyjścia z zadłużenia dla osób fizy…
Jak uzyskać zezwolenie na pobyt w Polsce? Praktyczny przewodnik Rodzaje zezwoleń na pobyt 1. Pobyt czasowy Wydawany na okres od 3 miesięcy do 3 lat …
Przesłuchanie w prokuraturze jako podejrzany - praktyczny przewodnik Podstawy prawne 1. Kodeks postępowania karnego Art. 71 § 1 - definicja podejrzanego …
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego
Łódź
Kancelaria Radcy Prawnego Anna Godlewska-Chorąziak
Poznań
Kancelaria Adwokacka Klaudia Siutkowska
Wrocław
Lexum Kancelaria Radcy Prawnego M.Skiba