Szukaj radców prawnych w twojej miejscowości

Radca prawny Wrocław

Porada prawna online w serwisie Specprawnik – to takie proste! Radcy prawni w miejscowości Wrocław uzupełniają swój profil wybierając kategorie spraw, w których się specjalizują. Dlatego u nas znajdziesz najlepszego prawnika dla siebie. Radca prawny doradzi Ci w sprawach karnych, rozwodowych, alimentacyjnych, a także w kwestiach nieruchomości i prawa pracy. Jeśli szukasz taniego prawnika wykorzystaj opcję sortowania „najniższa cena”. Możesz także kierować się opinią na temat radcy prawnego zamieszczoną przez klientów, którzy skorzystali z jego usług. W czym pomoże Ci radca prawny z miejscowości Wrocław? Udzieli porad i konsultacji prawnych, sporządzi dla Ciebie opinię prawną, opracuje projekty aktów prawnych oraz wystąpi przed sądem lub urzędem w charakterze Twojego pełnomocnika albo obrońcy. Jeśli szukasz przedstawiciela, który wystąpi w Twoim imieniu przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka możesz go znaleźć pośród radców prawnych zarejestrowanych w serwisie Specprawnik.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Kancelaria radcy prawnego Katarzyna Zimon

Wrocław

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

W jaki sposób można wymeldować z domu osobę, która ma notarialnie wpisane zameldowanie dożywotnie, ale z obowiązkiem służebności, z którego się nie wywiązuje ( nie łoży na rachunki, awanturuje się, nadużywa alkoholu). Czy jedynym wyjściem jest droga sądowa?

Dzień dobry, domyślam się, że nie chodzi o samo zameldowanie (które jest kwestią administracyjną) tylko o umowę dożywocia i wynikającą z niej możliwość dożywotniego zamieszkiwania tej osoby w danej nieruchomości. Poza sądem zawsze istnieje możliwość "dogadania się", natomiast jeśli chodzi o uprawnienia wynikające z Kodeksu cywilnego to istnieje możliwość skorzystania ze zmiany uprawnień dożywotnika, zamiany na rentę luz nawet rozwiązania umowy. Stanowi o tym art. 913 KC. Art. 913 [Zamiana na rentę; rozwiązanie] § 1. Jeżeli z jakichkolwiek powodów wytworzą się między dożywotnikiem a zobowiązanym takie stosunki, że nie można wymagać od stron, żeby pozostawały nadal w bezpośredniej ze sobą styczności, sąd na żądanie jednej z nich zamieni wszystkie lub niektóre uprawnienia objęte treścią prawa dożywocia na dożywotnią rentę odpowiadającą wartości tych uprawnień. § 2. W wypadkach wyjątkowych sąd może na żądanie zobowiązanego lub dożywotnika, jeżeli dożywotnik jest zbywcą nieruchomości, rozwiązać umowę o dożywocie. Mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli tak, to uprzejmie proszę o wystawienie pozytywnej opinii na portalu specprawnik.pl. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Zimon radca prawny

Witam. Mam problem z firmą wynajmującą mi mieszkanie. Mianowicie chce zakończyć umowę za rzekomym porozumieniem stron 10.06 natomiast zawarta była do 30.06. Od pewnej osoby która również zakończyła taką umowę z tą firmą w trakcie jej trwania (również za porozumieniem) wiem że ta osoba ostatecznie miała napisane w dokumentach że tylko zrzekła się prawa do mieszkania gdzie umowa dalej obowiązuje. Reasumując na konto tej osoby będzie nałożone postępowanie komornicze gdzie tym samym zostanie pobrana kwota za wszystkie czynsze z opłatami eskalacyjnymi do końca trwania umowy. Więc tak w ogóle można ? Jeśli zerwę tą umowę za "porozumieniem" to i jak będę musiała zapłacić za czynsz do końca trwania umowy? ponieważ tak naprawdę zrzeknę się tylko prawa do mieszkania a dokładnie pokoju? Kolejna sprawa jest taka że zrywając umowę zobowiązuje się do nie odzyskania kaucji, zapłaty za dni w których mieszkałam od początku miesiąca, odnowienia ścian w pokoju oraz tego nie było powiedziane ale czy jeśli mam jakieś niewielkie uszkodzenia w meblach pokoju jak np niewielka dziurka w łóżku powstała przez skutek wypalenia czy też widoczna rysa na szafie to będę musiała dodatkowo pokryć te koszta ? W każdej chwili mogę wysłać w załączniku zdjęcia umowy.

Dzień dobry, wszystko zależy od treści proponowanego porozumienia, a także treści samej umowy najmu. Jeśli Pani chce to mogę nieodpłatnie dokonać takiej analizy. Pozdrawiam Katarzyna Zimon E-mail katarzyna@zimonkancelaria.pl

Dariusz Barwaśny - Kancelaria Radcy Prawnego

Wrocław

Częstochowska 62, 97-400 Bełchatów

  • Odpowiedzi na pytania

Kancelaria Prawna Goszczyński

Dmowskiego 15/306, 50-203 Wrocław

  • Odpowiedzi na pytania

Leasing w Santander Consumer Multirent. Sprawa dotyczy ubezpieczenia własnego. Zgodnie z OWUL należy przekazać dokumenty do akceptacji na 30 dni przed końcem ubezpieczenia. Problem w tym, że proces cesji, w wyniku której nabyłem samochód trwał tak długo, że umowa cesji podpisana została na niecały tydzień przed ww. terminem umownym. Zgłosiłem swoje zastrzeżenia podczas podpisywania umowy, że fizycznie niemożliwe jest spełnienie warunków OWUL. Zapewniono mnie, że nie powinno być problemu. Jednakże ostatecznie problem jest. Wysłałem stosowny wniosek - bez odpowiedzi, wszystko na wariackich papierach, zawarłem ubezpieczenie ostatniego dnia dla zachowania ciągłości - ale ostatecznie otrzymałem powiadomienie, że ubezpieczenie zawarto za mnie i należy złożyć wniosek o jego rozwiązanie z oświadczeniem, że poddaję się obciążeniu mnie kosztami z tego tytułu. Reklamację odrzucono powołując się znowu na przepisy OWUL, co do których zgłoszono zastrzeżenia (powinienem wysłać dokumenty w terminie, kiedy nawet nie byłem stroną). Ze swojej strony dołożyłem wszelkich starań, by proces przebiegł sprawnie, a masywne opóźnienia są po stronie SCM. Oprócz wielu maili, spędziłem na infolinii całe godziny próbując załatwić sprawę - bezskutecznie. Czuję dużą niesprawiedliwość i jestem zdeterminowany, by rozstrzygnąć spór choćby na drodze sądowej, jeśli zajdzie taka potrzeba. Uprzejmie proszę o kontakt.

Szanowny Panie, a czy ma Pan potwierdzenia wysłania uwag i zlozenia dokumentow ? Należałoby dobrze przeanalizować OWUL i zweryfikować co to były za uwagi

Witam. Dnia 29.06 młody kierowca cofając uszkodził mi przód auta, jest rozwalona między innymi chłodnica co powoduje że samochodem nigdzie się nie ruszę.. Dzwoniąc do ubezpieczalni oferują mi auto zastępcze na tydzień.. A w tydzień nie naprawią mi samochodu.. Za każdy kolejny dzień rzekomo mam płacić około 200zl. Dowiedziałem się, że mają obowiązek dać mi auto zastępcze na cały okres naprawy, a nie tylko na tydzien.. Co mogę w tej sprawie zrobić? Jakie podjąć kroki? Dodam że potrzebuję pojazd ponieważ codziennie dojeżdżam do pracy. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!!

Dzień dobry. W związku z tym, że Pana pojazd nie może poruszać się bezpiecznie po drogach publicznych zasadnym jest domaganie się od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia pojazdu zastępczego z segmentu w którym został sklasyfikowany Pana uszkodzony pojazd (tzn. jeżeli Pana należy do segmentu D to przysługuje Panu pojazd zastępczy z segmentu D). Pojazd zastępczy przysługuje na czas rzeczywistego czasu naprawy (nie technologicznego czasu naprawy) Pana pojazdu. Do czasu naprawy zalicza się również okres, w którym pojazd stoi na parkingu przy zakładzie naprawczym w oczekiwaniu na oględziny czy w oczekiwaniu na brakujące części zamienne a więc w okresie niezbędnym i koniecznym do przywrócenia stanu sprzed szkody. Sformułowanie „okres konieczny i niezbędny” oznacza nic innego jak obowiązek zwrotu kosztów wynajmu samochodu za rzeczywisty, a nie technologiczny okres naprawy uszkodzonego pojazdu (vide: Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 7 kwietnia 2015 r. sygn. akt II Ca 1767/14). Ograniczenie okresu, za który przysługuje refundacja kosztów najmu pojazdu zastępczego do tzw. technologicznego czasu naprawy, nie tylko nie realizuje zasady pełnego odszkodowania, ale również naraża poszkodowanego na poniesienie dodatkowych wydatków, które nie wystąpiłyby, gdyby szkoda nie została jej wyrządzona. (vide: Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 7 kwietnia 2015 r. sygn. akt II Ca 1767/14). Ubezpieczyciel odmawiają podstawienia pojazdu zastępczego narusza prawo poszkodowanego do domagania się pojazdu zastępczego w klasie pojazdu uszkodzonego przez cały okres naprawy.

Kancelaria Prawna Radca Prawny Urszula Zych

Brylantowa 20a/2, 52-214 Wrocław

Odpowiada w ciągu 8 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Mroczek

pl. Muzealny 13/1, 50-035 Wrocław

  • Odpowiedzi na pytania

Radca Prawny Piotr Pasławski

Królewiecka 55/1, 54-117 Wrocław

Odpowiada w ciągu 6 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

CONSELION Prawo i Podatki Kosoń i Wspólnicy Spółka Komandytowa

Pl. Powstańców Śląskich 1/114 (budynek Thespian), 53-329 Wrocław

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy

Kazimierza Wielkiego 1, 50-077 Wrocław

Wróć na górę